PTB0143-2010BPB103
SLIDE POT 10K OHM 0.5W TOP 100MM
NOVA Part#:
429-1594928-PTB0143-2010BPB103
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
PTB0143-2010BPB103
Technical Datasheet:
10 kOhms 0.5W, 1/2W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type
SeriesPro Audio PTB
Fader TypeStandard
Travel Range100mm
Size / DimensionRectangular - 5.039" L x 0.630" W x 0.315" H (128.00mm x 16.00mm x 8.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Base Product Number PTB0143
Adjustment TypeTop
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Tolerance±20%
Resistance 10 kOhms