AVT05006E100R0KE
ADJ PWR RES 100 OHM 50W CHAS MT
NOVA partie #:
416-1576956-AVT05006E100R0KE
Pièce de fabricant non:
AVT05006E100R0KE
Paquet Standard:
1
100 Ohms 50 W Slide Adjustable Power Resistor Chassis Mount 0.559" OD, 0.311" ID (14.20mm x 7.90mm) 4.016" (102.00mm) Length
More Information
Catégorie de produitsRésistance de puissance réglable
Fabricant:Vishay Huntington Electric Inc.
RoHS 1
SérieAVT
Paquet/caisseRadial, 3 Lead, Tubular
Type de montageChassis Mount
Type d'ajustementSlide
Puissance (watts) 50 W
Diamètre0.559" OD, 0.311" ID (14.20mm x 7.90mm)
Tolérance±10%
RésiliationSolder Lug
Résistance 100 Ohms
Longueur 4.016" (102.00mm)