AVT02506E100R0KE
ADJ PWR RES 100 OHM 25W CHAS MT
NOVA partie #:
416-1576910-AVT02506E100R0KE
Pièce de fabricant non:
AVT02506E100R0KE
Paquet Standard:
1
100 Ohms 25 W Slide Adjustable Power Resistor Chassis Mount 0.559" OD, 0.311" ID (14.20mm x 7.90mm) 2.000" (50.80mm) Length
More Information
Catégorie de produitsRésistance de puissance réglable
Fabricant:Vishay Huntington Electric Inc.
RoHS 1
SérieAVT
Paquet/caisseRadial, 3 Lead, Tubular
Type de montageChassis Mount
Type d'ajustementSlide
Puissance (watts) 25 W
Diamètre0.559" OD, 0.311" ID (14.20mm x 7.90mm)
Tolérance±10%
RésiliationSolder Lug
Résistance 100 Ohms
Longueur 2.000" (50.80mm)