AVT10006E100R0KE
ADJ PWR RES 100 OHM 100W CHAS MT
NOVA partie #:
416-1576997-AVT10006E100R0KE
Pièce de fabricant non:
AVT10006E100R0KE
Paquet Standard:
1
100 Ohms 100 W Slide Adjustable Power Resistor Chassis Mount 0.748" OD, 0.500" ID (19.00mm x 12.70mm) 6.496" (165.00mm) Length
More Information
Catégorie de produitsRésistance de puissance réglable
Fabricant:Vishay Huntington Electric Inc.
RoHS 1
SérieAVT
Paquet/caisseRadial, 3 Lead, Tubular
Type de montageChassis Mount
Type d'ajustementSlide
Puissance (watts) 100 W
Diamètre0.748" OD, 0.500" ID (19.00mm x 12.70mm)
Tolérance±10%
RésiliationSolder Lug
Résistance 100 Ohms
Longueur 6.496" (165.00mm)