AVE030020ER100KE
ADJ PWR RES 100M OHM 300W CHAS
NOVA partie #:
416-1576999-AVE030020ER100KE
Pièce de fabricant non:
AVE030020ER100KE
Paquet Standard:
1
100 mOhms 300 W Slide Adjustable Power Resistor Chassis Mount 1.126" OD, 0.748" ID (28.60mm x 19.00mm) 8.500" (215.90mm) Length
More Information
Catégorie de produitsRésistance de puissance réglable
Fabricant:Vishay Huntington Electric Inc.
RoHS 1
SérieAVE
Paquet/caisseRadial, 3 Lead, Tubular
Type de montageChassis Mount
Type d'ajustementSlide
Puissance (watts) 300 W
Diamètre1.126" OD, 0.748" ID (28.60mm x 19.00mm)
Tolérance±10%
RésiliationSolder Lug
Résistance 100 mOhms
Longueur 8.500" (215.90mm)