NFZ2MSM601SN10L
FERRITE BEAD 600 OHM 0806 1LN
NOVA Part#:
321-2521258-NFZ2MSM601SN10L
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NFZ2MSM601SN10L
Technical Datasheet:
600 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0806 (2016 Metric) 2.5A 46mOhm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)2.5A
DC Resistance (DCR) (Max) 46mOhm
Package / Case0806 (2016 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings-
Filter TypePower Line
Height (Max) 0.039" (1.00mm)