BK0603TM121-T
FERRITE BEAD 120 OHM 0201 1LN
NOVA Part#:
321-2528031-BK0603TM121-T
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BK0603TM121-T
Standard Package:
15,000
Technical Datasheet:
120 Ohms 1 Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 400mA 230mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerTaiyo Yuden
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesBK
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 120 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)400mA
DC Resistance (DCR) (Max) 230mOhm
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings-
Filter Type-
Height (Max) 0.013" (0.33mm)