NFZ2MSM101SN10L
FERRITE BEAD 100 OHM 0806 1LN
NOVA Part#:
321-2516077-NFZ2MSM101SN10L
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NFZ2MSM101SN10L
Technical Datasheet:
100 Ohms @ 100 MHz 1 - Ferrite Bead 0806 (2016 Metric) 4A 18mOhm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number NFZ2MSM
SeriesEMIFIL®, NFZ2MSM
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 100 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)4A
DC Resistance (DCR) (Max) 18mOhm
Package / Case0806 (2016 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Ratings-
Filter Type-
Height (Max) 0.039" (1.00mm)