ECS-320-12-37B-7KM-TR
CRYSTAL 32.0000MHZ 12PF SMD
NOVA Part#:
282-2261218-ECS-320-12-37B-7KM-TR
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
ECS-320-12-37B-7KM-TR
Standard Package:
1,000
32 MHz ±7ppm Crystal 12pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series ECX-1637B
TypeMHz Crystal
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 50 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±7ppm
Frequency 32 MHz