NFZ2MSD501SZ10L
EMI FILTER SMD 500OHM INFOTMT, A
NOVA Part#:
321-2518253-NFZ2MSD501SZ10L
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NFZ2MSD501SZ10L
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
500 Ohms @ 100 MHz 1 - Ferrite Bead 0806 (2016 Metric) 3.2A 32mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number NFZ2MSD
SeriesNFZ
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 500 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)3.2A
DC Resistance (DCR) (Max) 32mOhm
Package / Case0806 (2016 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
RatingsAEC-Q200
Filter Type-
Height (Max) 0.047" (1.20mm)