PTL30-15R0-103B1
SLIDE POT 10K OHM 0.1W TOP 30MM
NOVA Part#:
429-1594908-PTL30-15R0-103B1
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
PTL30-15R0-103B1
Standard Package:
600
Technical Datasheet:
10 kOhms 0.1W, 1/10W Through Hole Slide Potentiometer Top Adjustment Type
Fader TypeStandard, LED
Travel Range30mm
Size / DimensionRectangular - 1.772" L x 0.354" W x 0.276" H (45.00mm x 9.00mm x 7.00mm)
Adjustment TypeTop
Power (Watts) 0.1W, 1/10W
Tolerance±20%
Resistance 10 kOhms