BBUP00160808700Y00
EMI BEAD FILETER
NOVA Part#:
321-2516541-BBUP00160808700Y00
Manufacturer Part No:
BBUP00160808700Y00
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
70 Ohms @ 100 MHz 1 - Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 4A 20mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerChilisin Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesBBUP
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 70 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)4A
DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Ratings-
Filter Type-
Height (Max) 0.037" (0.95mm)