BLM18SG700TZ1D
FERRITE BEAD 70 OHM 0603 1LN
NOVA Part#:
321-2519655-BLM18SG700TZ1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM18SG700TZ1D
Standard Package:
10,000
Technical Datasheet:
70 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 4A 20mOhm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM18SG
SeriesEMIFIL®, BLM18
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 70 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)4A
DC Resistance (DCR) (Max) 20mOhm
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
RatingsAEC-Q200
Filter TypePower Line
Height (Max) 0.026" (0.65mm)