3312J-1-503E
TRIMMER 50K OHM 0.1W J LEAD TOP
NOVA-Teilenummer:
420-1596271-3312J-1-503E
Hersteller:
Hersteller-Teile-Nr:
3312J-1-503E
Technisches Datenblatt:
50 kOhms 0.1W, 1/10W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
WiderstandsmaterialCermet
Größe / DimensionRectangular - 0.110" x 0.098" Face x 0.067" H (2.80mm x 2.50mm x 1.70mm)
AnpassungstypTop Adjustment
Leistung (Watt) 0.1W, 1/10W
Toleranz±20%
Temperaturkoeffizient±100ppm/°C
Widerstand 50 kOhms