XRCGB26M000F1SBJR0
2.0X1.6MM 26.0MHZ CRYSTAL UNIT +
NOVA Part#:
282-2099011-XRCGB26M000F1SBJR0
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
XRCGB26M000F1SBJR0
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
26 MHz ±10ppm Crystal 9pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerMurata Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series XRCGB
TypeMHz Crystal
Load Capacitance9pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.028" (0.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Frequency 26 MHz