FJ2400002
XTAL OSC XO 24.0000MHZ LVCMOS
NOVA Part#:
289-1953593-FJ2400002
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
FJ2400002
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
24 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerDiodes Incorporated
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Frequency Stability±50ppm
Series SaRonix-eCera™ FJ
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply1.8V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
Output LVCMOS
Current - Supply (Max) 5mA
Frequency 24 MHz