510GBA25M0000BAGR
XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
NOVA Part#:
289-1899766-510GBA25M0000BAGR
Manufacturer Part No:
510GBA25M0000BAGR
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
25 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerSkyworks Solutions Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number SI510
Base ResonatorCrystal
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA
Frequency Stability±25ppm
Series Si510
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply2.5V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.050" (1.28mm)
Output CMOS
Current - Supply (Max) 26mA
Frequency 25 MHz