FL2500094
CRYSTAL 25.0000MHZ 8PF SMD
NOVA Part#:
282-2315394-FL2500094
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
FL2500094
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
25 MHz ±10ppm Crystal 8pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerDiodes Incorporated
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series SaRonix-eCera™ FL
TypeMHz Crystal
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms
Operating ModeFundamental
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.78mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Frequency 25 MHz