GG0201050R3C2P
DIODE 5VDC, 0201, 0.3PF
NOVA Part#:
129-2479133-GG0201050R3C2P
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
GG0201050R3C2P
Standard Package:
15,000
Technical Datasheet:
30V Clamp 3A Ipp Tvs Diode Surface Mount 0201
More Information
CategoryTVS - Diodes
ManufacturerKyocera AVX
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package 0201
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 3A
Capacitance @ Frequency -
Series GiGUARD
TypeZener
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30V
Power - Peak Pulse60W
Power Line ProtectionNo
Package / Case0201 (0603 Metric)
Voltage - Breakdown (Min) 8V