EXC-14CH350U
CMC 100MA 2LN 35 OHM SMD
NOVA Part#:
318-2561171-EXC-14CH350U
Manufacturer Part No:
EXC-14CH350U
Standard Package:
10,000
Technical Datasheet:
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 35 Ohms @ 100 MHz 100mA DCR 1.5Ohm
More Information
CategoryCommon Mode Chokes
ManufacturerPanasonic Electronic Components
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
SeriesEXC14
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension 0.033" L x 0.026" W (0.85mm x 0.65mm)
Base Product Number EXC-14
Package / Case0302 (0806 Metric), 4 Lead
Number of Lines2
Impedance @ Frequency 35 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1.5Ohm
Features -
Ratings-
Filter TypeSignal Line
Approval Agency -
Height (Max) 0.020" (0.50mm)