SZ1.5SMC22AT3G
TVS DIODE 18.8VWM 30.6VC SMC
NOVA Part#:
129-2483722-SZ1.5SMC22AT3G
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
SZ1.5SMC22AT3G
Standard Package:
2,500
Technical Datasheet:
30.6V Clamp 49A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
More Information
CategoryTVS - Diodes
ManufacturerLittelfuse Inc.
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package SMC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 49A
Capacitance @ Frequency -
Series Automotive, AEC-Q101
TypeZener
Unidirectional Channels1
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 30.6V
Power - Peak Pulse1500W (1.5kW)
Power Line ProtectionNo
Package / CaseDO-214AB, SMC
Voltage - Breakdown (Min) 20.9V