BLP15M9S70GZ
BLP15M9S70G/SOT1483/REELDP
NOVA Part#:
308-2257142-BLP15M9S70GZ
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLP15M9S70GZ
Standard Package:
500
Technical Datasheet:
RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 32 V 200 mA 1.3GHz 23.5dB 70W SOT1483-1
PackagingTape & Reel (TR)
Supplier Device Package SOT1483-1
Base Product Number BLP15
Series-
Gain 23.5dB
Voltage - Test32 V
Noise Figure-
Current - Test 200 mA
Power - Output 70W
Package / CaseSOT-1483-1
Current Rating (Amps) 1.4µA
Voltage - Rated65 V
Frequency 1.3GHz