BLP15M7160PY
RF FET LDMOS 65V 20DB SOT12232
NOVA Part#:
308-2254928-BLP15M7160PY
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLP15M7160PY
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 28 V 100 mA 860MHz 20dB 160W 4-HSOPF
PackagingTape & Reel (TR)
Supplier Device Package 4-HSOPF
Base Product Number BLP15
Series-
Gain 20dB
Voltage - Test28 V
Noise Figure-
Current - Test 100 mA
Power - Output 160W
Package / CaseSOT-1223-1
Current Rating (Amps) -
Voltage - Rated65 V
Frequency 860MHz