BLP15M9S100GZ
BLP15M9S100G/SOT1483/REELDP
NOVA Part#:
308-2255147-BLP15M9S100GZ
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLP15M9S100GZ
Standard Package:
500
Technical Datasheet:
RF Mosfet LDMOS (Dual), Common Source 32 V 900 mA 1.4GHz 18dB 100W SOT1483-1
PackagingTape & Reel (TR)
Supplier Device Package SOT1483-1
Base Product Number BLP15
SeriesBLP
Gain 18dB
Voltage - Test32 V
Noise Figure-
Current - Test 900 mA
Power - Output 100W
Package / CaseSOT-1483-1
Current Rating (Amps) 1.4µA
Voltage - Rated65 V
Frequency 1.4GHz