BGT24AR2E6433XUMA1
RF RCVR 24-24.25GHZ 32VQFN
NOVA Part#:
444-1481806-BGT24AR2E6433XUMA1
Manufacturer Part No:
BGT24AR2E6433XUMA1
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
series RF Receiver - 24GHz ~ 24.25GHz - - - PG-VQFN-32-9
More Information
CategoryRF Receivers
ManufacturerInfineon Technologies
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package PG-VQFN-32-9
Base Product Number BGT24AR2
Data Rate (Max)-
Sensitivity-
SeriesAutomotive, AEC-Q100
Memory Size-
Voltage - Supply3.14V ~ 3.47V
Package / Case32-PowerVFQFN
Current - Receiving -
Modulation or Protocol-
Antenna Connector-
Features -
Frequency 24GHz ~ 24.25GHz