CX-100.000MBE-T
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
NOVA Part#:
289-1959543-CX-100.000MBE-T
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
CX-100.000MBE-T
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerTXC CORPORATION
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) -
Frequency Stability±50ppm
Series CX
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.087" (2.20mm)
Output HCSL
Current - Supply (Max) 30mA
Frequency 100 MHz