XUN536100.000JS6I
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
NOVA Part#:
289-1899215-XUN536100.000JS6I
Manufacturer Part No:
XUN536100.000JS6I
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerRenesas Electronics America Inc
RoHS 1
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number XUN536
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) -
Frequency Stability±25ppm
Series XUN
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
Output HCSL
Current - Supply (Max) 145mA
Frequency 100 MHz