510DCA100M000AAG
XTAL OSC XO 100.0000MHZ HCSL SMD
NOVA Part#:
289-1966070-510DCA100M000AAG
Manufacturer Part No:
510DCA100M000AAG
Standard Package:
50
Technical Datasheet:
100 MHz XO (Standard) HCSL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerSkyworks Solutions Inc.
RoHS 1
Function Enable/Disable
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number SI510
Base ResonatorCrystal
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Disable) (Max) 18mA
Frequency Stability±20ppm
Series Si510
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)
Output HCSL
Current - Supply (Max) 44mA
Frequency 100 MHz