PTCEL13R121MBE
ICL 120 OHM 13MM
NOVA Part#:
121-2470912-PTCEL13R121MBE
Manufacturer Part No:
PTCEL13R121MBE
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
Inrush Current Limiter 120 Ohms - 0.531" (13.50mm)
More Information
CategoryInrush Current Limiters (ICL)
ManufacturerVishay Beyschlag/Draloric/BC Components
RoHS 1
SeriesPTCEL
R @ 25°C120 Ohms
Diameter0.531" (13.50mm)
Lead Spacing0.197" (5.00mm)