PTCEL13R600LBE
ICL 60 OHM 13MM
NOVA Part#:
121-2472019-PTCEL13R600LBE
Manufacturer Part No:
PTCEL13R600LBE
Standard Package:
100
Technical Datasheet:
Inrush Current Limiter 60 Ohms - 0.531" (13.50mm)
More Information
CategoryInrush Current Limiters (ICL)
ManufacturerVishay Beyschlag/Draloric/BC Components
RoHS 1
SeriesPTCEL
R @ 25°C60 Ohms
Diameter0.531" (13.50mm)
Lead Spacing0.197" (5.00mm)