SM-42TX503
TRIMMER 50K OHM 0.25W GW TOP ADJ
NOVA partie #:
420-1597815-SM-42TX503
Pièce de fabricant non:
SM-42TX503
Fiche technique:
50 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionSquare - 0.189" L x 0.138" W x 0.201" H (4.80mm x 3.50mm x 5.10mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 50 kOhms
Style de terminaisonGull Wing
Autres nomsSM-42TX 50K OHM (503)
SM-42TX503TR
SM-42TX503DKR
SM42TX503
SM-42TX 50K ohm(503) 01