SM-42TX502
TRIMMER 5K OHM 0.25W GW TOP ADJ
NOVA partie #:
420-1596606-SM-42TX502
Pièce de fabricant non:
SM-42TX502
Fiche technique:
5 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionSquare - 0.189" L x 0.138" W x 0.201" H (4.80mm x 3.50mm x 5.10mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.25W, 1/4W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 5 kOhms
Style de terminaisonGull Wing
Autres nomsSM-42TX502CT
SM42TX502
SM-42TX502TR
SM-42TX502DKR
SM-42TX 5K OHM (502)
SM-42TX 5K ohm(502) 01