3362P-1-501LF
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
NOVA partie #:
420-1595246-3362P-1-501LF
Fabricant::
Pièce de fabricant non:
3362P-1-501LF
Paquet Standard:
250
Fiche technique:
500 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
RoHS 1
Type de montageThrough Hole
Numéro de produit de base 3362P
SérieTrimpot® 3362 - Sealed
Nombre de tours1
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionRectangular - 0.275" x 0.260" Face x 0.185" H (6.99mm x 6.60mm x 4.70mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.5W, 1/2W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 500 Ohms