25PR500LF
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN TOP
NOVA partie #:
420-1596921-25PR500LF
Pièce de fabricant non:
25PR500LF
Paquet Standard:
50
Fiche technique:
500 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
More Information
Catégorie de produitsPotentiomètres ajustables
Fabricant:TT Electronics/BI
RoHS 1
Type de montageThrough Hole
Série25
Nombre de tours1
Matériau résistifCermet
Taille / DimensionSquare - 0.270" x 0.270" Face x 0.190" H (6.86mm x 6.86mm x 4.83mm)
Type d'ajustementTop Adjustment
Puissance (watts) 0.5W, 1/2W
Tolérance±10%
Coéfficent de température±100ppm/°C
Résistance 500 Ohms