MMZ1005Y182CTD25
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0402 1LN
NOVA Part#:
321-2516997-MMZ1005Y182CTD25
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
MMZ1005Y182CTD25
Standard Package:
10,000
1.8 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 150mA 850mOhm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesMMZ
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1.8 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)150mA
DC Resistance (DCR) (Max) 850mOhm
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
RatingsAEC-Q200
Filter TypeSignal Line
Height (Max) 0.022" (0.55mm)