BKH1005LM182-T
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0402 1LN
NOVA Part#:
321-2523692-BKH1005LM182-T
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BKH1005LM182-T
Standard Package:
10,000
Technical Datasheet:
1.8 kOhms 1 Ferrite Bead 0402 (1005 Metric) 200mA 2Ohm
More Information
CategoryFerrite Beads and Chips
ManufacturerTaiyo Yuden
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesBK
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1.8 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)200mA
DC Resistance (DCR) (Max) 2Ohm
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Ratings-
Filter Type-
Height (Max) 0.022" (0.55mm)