BLM21BD182SN1D
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0805 1LN
NOVA Part#:
321-2521450-BLM21BD182SN1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM21BD182SN1D
Technical Datasheet:
1.8 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0805 (2012 Metric) 250mA 500mOhm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM21BD
SeriesEMIFIL®, BLM21
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1.8 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)250mA
DC Resistance (DCR) (Max) 500mOhm
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings-
Filter TypeSignal Line
Height (Max) 0.041" (1.05mm)