BLM03BX182SN1D
FERRITE BEAD 1.8 KOHM 0201 1LN
NOVA Part#:
321-2516501-BLM03BX182SN1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM03BX182SN1D
Standard Package:
15,000
Technical Datasheet:
1.8 kOhms @ 100 MHz 1 Signal Line Ferrite Bead 0201 (0603 Metric) 140mA 2.5Ohm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM03BX
SeriesBLM
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 1.8 kOhms @ 100 MHz
Current Rating (Max)140mA
DC Resistance (DCR) (Max) 2.5Ohm
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Ratings-
Filter TypeSignal Line
Height (Max) 0.013" (0.33mm)