W3F11A1018AT1F
CAP FEEDTHRU 100PF 100V 1206
NOVA Part#:
320-2511651-W3F11A1018AT1F
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
W3F11A1018AT1F
Standard Package:
1,000
Technical Datasheet:
100 pF Feed Through Capacitor 100V 300 mA 600mOhm 1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
More Information
CategoryFeed Through Capacitors
ManufacturerKyocera AVX
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
SeriesW3F
Capacitance100 pF
Package / Case1206 (3216 Metric), 4 PC Pad
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
DC Resistance (DCR) (Max) 600mOhm
Tolerance-20%, +50%
Temperature CoefficientC0G, NP0
Voltage - Rated100V
Insertion Loss -
RatingsAEC-Q200
Height (Max) 0.050" (1.27mm)
Thread Size-
Current 300 mA