4610X-102-102LF
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 10SIP
NOVA Part#:
473-1224643-4610X-102-102LF
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
4610X-102-102LF
Standard Package:
200
Technical Datasheet:
1k Ohm ±2% 300mW Power Per Element Isolated 5 Resistor Network/Array ±100ppm/°C 10-SIP
More Information
CategoryResistor Networks, Arrays
ManufacturerBourns Inc.
RoHS 1
Series4600X
Circuit TypeIsolated
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Resistors5
Resistor Matching Ratio-
Mounting TypeThrough Hole
Resistor-Ratio-Drift-
Supplier Device Package 10-SIP
Power Per Element300mW
Base Product Number 4610X
Package / Case10-SIP
Size / Dimension0.998" L x 0.098" W (25.35mm x 2.49mm)
Height - Seated (Max)0.200" (5.08mm)
Tolerance±2%
Temperature Coefficient±100ppm/°C