B82789C0513H002
CMC 51UH 250MA 2LN SMD AEC-Q200
NOVA Part#:
318-2543895-B82789C0513H002
Manufacturer Part No:
B82789C0513H002
Standard Package:
2,500
Technical Datasheet:
51 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 250mA DCR 550mOhm
More Information
CategoryCommon Mode Chokes
ManufacturerEPCOS - TDK Electronics
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
SeriesB82789
Voltage Rating - DC80V
Voltage Rating - AC42V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension 0.205" L x 0.126" W (5.20mm x 3.20mm)
Package / CaseHorizontal, 4 L-Lead
Inductance @ Frequency 51 µH @ 100 kHz
Number of Lines2
Current Rating (Max)250mA
DC Resistance (DCR) (Max) 550mOhm
Features -
RatingsAEC-Q200
Filter TypeSignal Line
Approval Agency -
Height (Max) 0.118" (3.00mm)