AVT05006E10R00KE
ADJ PWR RES 10 OHM 50W CHAS MT
NOVA-Teilenummer:
416-1576937-AVT05006E10R00KE
Hersteller-Teile-Nr:
AVT05006E10R00KE
Standardpaket:
1
Technisches Datenblatt:
10 Ohms 50 W Slide Adjustable Power Resistor Chassis Mount 0.559" OD, 0.311" ID (14.20mm x 7.90mm) 4.016" (102.00mm) Length
More Information
KategorieEinstellbarer Leistungswiderstand
HerstellerVishay Huntington Electric Inc.
RoHS 1
SerieAVT
Paket/KofferRadial, 3 Lead, Tubular
BefestigungsartChassis Mount
AnpassungstypSlide
Leistung (Watt) 50 W
Durchmesser0.559" OD, 0.311" ID (14.20mm x 7.90mm)
Toleranz±10%
BeendigungSolder Lug
Widerstand 10 Ohms
Länge 4.016" (102.00mm)