NX7031C0156.250000
XTAL OSC XO 156.2500MHZ LVDS SMD
NOVA Part#:
289-2103249-NX7031C0156.250000
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
NX7031C0156.250000
Standard Package:
500
156.25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
More Information
CategoryOscillators
ManufacturerDiodes Incorporated
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Function Enable/Disable
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number NX7031
Base ResonatorCrystal
Current - Supply (Disable) (Max) 40mA
Frequency Stability±50ppm
Series SaRonix-eCera™ NX
TypeXO (Standard)
Voltage - Supply3.3V
Absolute Pull Range (APR)-
Package / Case6-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.061" (1.55mm)
Output LVDS
Current - Supply (Max) 70mA
Frequency 156.25 MHz