E3WSDC12-32.768K TR
CRYSTAL 32.7680KHZ 12PF SMD
NOVA Part#:
282-2298350-E3WSDC12-32.768K TR
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
E3WSDC12-32.768K TR
Standard Package:
3,000
Technical Datasheet:
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead
More Information
CategoryCrystals
ManufacturerEcliptek
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Series E3WS
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 80 kOhms
Operating ModeFundamental
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Frequency Stability-
Frequency Tolerance±20ppm
Frequency 32.768 kHz