B82791H2301N001
CMC 30MH 300MA 2LN TH
NOVA Part#:
318-2526156-B82791H2301N001
Manufacturer Part No:
B82791H2301N001
Standard Package:
200
Technical Datasheet:
30 mH @ 10 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 300mA DCR 2.2Ohm (Typ)
More Information
CategoryCommon Mode Chokes
ManufacturerEPCOS - TDK Electronics
RoHS 1
SeriesB82791
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC250V
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension 0.602" L x 0.291" W (15.30mm x 7.40mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency 30 mH @ 10 kHz
Number of Lines2
Current Rating (Max)300mA
DC Resistance (DCR) (Max) 2.2Ohm (Typ)
Features -
Ratings-
Filter TypePower Line
Approval Agency ENEC, UR, VDE
Height (Max) 0.693" (17.60mm)