BLM18KG471SH1D
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
NOVA Part#:
321-2518648-BLM18KG471SH1D
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
BLM18KG471SH1D
Technical Datasheet:
470 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1.5A 130mOhm
PackagingTape & Reel (TR)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Base Product Number BLM18KG
SeriesEMIFIL®, BLM18
Number of Lines1
Impedance @ Frequency 470 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)1.5A
DC Resistance (DCR) (Max) 130mOhm
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.80mm)
RatingsAEC-Q200
Filter TypePower Line
Height (Max) 0.037" (0.95mm)