TLF9UA202WR54K1
CMC 2MH 540MA 2LN TH
NOVA Part#:
318-2560619-TLF9UA202WR54K1
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
TLF9UA202WR54K1
Standard Package:
500
Technical Datasheet:
2 mH @ 1 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole 540mA DCR 1Ohm
More Information
CategoryCommon Mode Chokes
ManufacturerTaiyo Yuden
RoHS 1
SeriesTLF9
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC250V
Operating Temperature -25°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension 0.669" L x 0.433" W (17.00mm x 11.00mm)
Package / CaseVertical, 4 PC Pin
Inductance @ Frequency 2 mH @ 1 kHz
Number of Lines2
Current Rating (Max)540mA
DC Resistance (DCR) (Max) 1Ohm
Features -
Ratings-
Filter TypePower Line
Approval Agency -
Height (Max) 0.630" (16.00mm)