W3A4YC104MAT2A
CAP ARRAY 0.1UF 16V X7R 0612
NOVA Part#:
114-947272-W3A4YC104MAT2A
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
W3A4YC104MAT2A
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 16 V X7R 0612 (1632 Metric)
More Information
CategoryCapacitor Networks, Arrays
ManufacturerKyocera AVX
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
SeriesIPC
Capacitance0.1µF
Number of Capacitors4
Package / Case0612 (1632 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.053" (1.35mm)