W2A4ZD104MAT2A
CAP ARRAY 0.1UF 10V X5R 0508
NOVA Part#:
114-947063-W2A4ZD104MAT2A
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
W2A4ZD104MAT2A
Standard Package:
4,000
Technical Datasheet:
0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 10 V X5R 0508 (1220 Metric)
More Information
CategoryCapacitor Networks, Arrays
ManufacturerKyocera AVX
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
SeriesIPC
Capacitance0.1µF
Number of Capacitors4
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.083" L x 0.051" W (2.10mm x 1.30mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)