W2A4ZC104M4T4A
CAP ARRAY 0.1UF 10V X7R 0508
NOVA Part#:
114-947212-W2A4ZC104M4T4A
Manufacturer:
Manufacturer Part No:
W2A4ZC104M4T4A
Standard Package:
10,000
Technical Datasheet:
0.1µF Isolated Capacitor 4 Array 10 V X7R 0508 (1220 Metric)
More Information
CategoryCapacitor Networks, Arrays
ManufacturerKyocera AVX
RoHS 1
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
SeriesIPC
Capacitance0.1µF
Number of Capacitors4
Package / Case0508 (1220 Metric)
Size / Dimension0.051" L x 0.083" W (1.30mm x 2.10mm)
Height - Seated (Max)0.037" (0.95mm)